Równocześnie jednak dał początek wielu niecodziennym teoriom. Jedna z nich głosi na przykład, że ludzie rodzą się z „narządem” przyswajania języka naturalnego, zawierającym reguły syntaktyczne i tworzącym gramatykę uniwersalną. Inna, zwana obiektywizmem, utrzymuje, że nauka (a szczególnie fizyka) pozwoli nam stworzyć jednoznaczny opis rzeczywistości. Opis ten ma za zadanie uzasadnić relacje między regułami syntak- tycznymi a obiektami czy zdarzeniami – relacje, dzięki którym tworzą się reprezentacje semantyczne. Jeszcze inna koncepcja głosi, że mózg porządkuje obiekty istniejące w „rzeczywistym” świecie w tak zwane klasyczne kategorie – jednoznacznie zdefiniowane przez zbiór cech, z których każda jest konieczna, a wszystkie razem są wystarczające do określenia kategorii.
POCZĄTEK NIECODZIENNYCH TEORII
Losowe artykuły:
Testy psychologiczne na prawo jazdy
Rozszerzamy uprawnienia
Testy psychologiczne na prawo jazdy kat. C, C+E - są obowiązkowym etapem, który musi przejść kandydat na kierowcę. Będąc kierowcą zawodowym, jesteśmy zobowiązani do powtarzania badań co 5 lat, natomiast jeśli mamy skończone 60 lat - należy robić je częściej, co 30 miesięcy. Ustawowo takie badania kosztują zawsze...
Badanie psychologiczne kierowców Warszawa
Badanie psychologiczne kierowców ciężarówek.
Transport w naszym kraju rozwija się z dnia na dzień, a zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek rośnie. Wiele osób, którym marzy się praca profesjonalnego kierowcy, oprócz standardowego kursu uprawniającego do poruszania się po drogach musi przejść również badania psychologiczne.
Prócz dobrego zdrowia fizycznego musimy też charakteryzować się dobrym...