Powszechnie uważa się – co zresztą jest zgodne ze statystykami i szacunkami medycznymi – że udary mózgu to przypadłość ludzi starszych po sześćdziesiątym a nawet siedemdziesiątym roku życia. I jest to prawdą, większość udarów przydarza się ludziom w pewnym wieku, lecz większość to nie znaczy wszyscy. Niestety udary dotykają również młodsze osoby, czasem nawet dzieci. Współczesny styl życia niestety sprzyja tej niebezpiecznej chorobie. Z jednej strony, owszem, panuje moda na zdrowy styl życia, fitness, siłownię czy poranny jogging po parku a także jogę, wegetarianizm i produkty z certyfikatem bio, lecz to wszystko na nic, jeśli nie zmienimy całkowicie swojego życia. Nic nie da zajadanie się sałatkami z serkiem tofu i kiełkami bogatymi w najlepsze dla naszego organizmu składniki, jeśli w czasie weekendu wypijamy morze alkoholu, wypalamy kilka paczek papierosów i jemy najbardziej przetworzone produkty, jakie tylko można znaleźć na rynku. Nic nie wart jest taki połowicznie zdrowy styl. Aby naprawdę zapobiegać udarowi mózgu i innym chorobom, należy spojrzeć inaczej na kwestie zdrowotne i żywieniowe. Nie ma potrzeby ciągłego jedzenia znienawidzonych kiełków czy owsianki. Wiadomo przecież, że człowiek nie wytrzyma tak długo i wcześniej czy później kupi jedzenie w proszku czy butelkę alkoholu. Najważniejsze to zachować rozsądek i umiar we wszystkim. Jedno piwo w tygodniu ze znajomymi jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Chodzi tylko o to, aby nie popadać ze skrajności w skrajność.
Losowe artykuły:
Skierowanie na badania psychologiczne kierowcy 2020
Badania psychologiczne kierowców. Czy to ważne?
Każdy zdający egzamin, pozwalający na uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, bezwzględnie powinien przejść obowiązkowe badania psychologiczne. Jest to ważne z wielu względów. Przede wszystkim badanie takie, pozwala na wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowych zachowań, jakich może dopuścić się prowadzący pojazd mechaniczny. W takiej sytuacji, nie może...
Orzeczenie lekarskie prawo jazdy Warszawa
Procedura uzyskiwania prawa jazdy - konieczne badania
Jednym z niezbędnych kroków koniecznych do uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami każdej kategorii jest uzyskanie zaświadczenia od lekarza o zdolności do kierowania pojazdami.
Ilość badań, na które kieruje kandydata na kierowcę lekarz medycyny, zależna jest od stanu zdrowia przyszłego kierowcy.
Spotkanie rozpoczyna wywiad z lekarzem...