Kolekcjoner to osoba zajmująca się zbieraniem przedmiotów, mniejszych lub większych. Dawniej spośród małych rzeczy były to głównie znaczki pocztowe lub monety, z większych, antyczne meble lub obrazy.
W międzyczasie nie istnieje chyba nic, czego nie można kolekcjonować. Wymienię tu: naparstki, łyżeczki do herbaty, filiżanki, naklejki, filmy, płyty CD, gumki do włosów, kapsle, różnorodne figurki. Kobiety zbierają buty, torebki, kosmetyki, biżuterię. To już nikogo nie dziwi. Mężczyźni mogą pochwalić się eksponatami kufli lub puszek do piwa.
Natomiast najdziwniejszą rzeczą, o której słyszałam, że można ją zbierać, są hologramy na legitymację studencką. A na dodatek, czytałam też, że tak zwani „wieczni studenci” kupują je i udają przez dłuższy czas studentów, by korzystać ze zniżek. Jest to nieuczciwe i podlega karze.
Kolekcjonowanie to jest bardzo ciekawe hobby. Zbierając, stajesz się specjalistą w danej dziedzinie. Masz również możliwość wstąpienia do licznych organizacji i stowarzyszeń, gdzie spotkasz ludzi dzielących Twoją pasję.

………
– Obsługa i programowanie obraniarek CNC
– legitymacja studencka hologram
– hologram na legitymacje studencką
– niepubliczna szkoła podstawowa warszawa ursynów
– Nauka gry na perkusji Warszawa
– zawór antyskażeniowy
– zeltiq warszawa
– Vademecum elektryka
– wypożyczalnia busów osobowych toruń
– Egzamin kwalifikacyjny elektryka Orlik