Wybór studiów to bardzo ważny krok w życiu każdego młodego człowieka. Należy go dokonać w zgodzie ze swoimi zdolnościami, preferencjami oraz chęcią robienia tego co sprawia nam przyjemność.

Jeśli zatem lubisz przedmioty ścisłe, interesują cię technika i nowe technologie warto wybrać studia na politechnice. Świetnym wówczas wyborem może okazać się kierunek mechanika i budowa maszyn. Studiując go zdobędziesz szeroką wiedzę z matematyki, fizyki, informatyki oraz wielu różnorodnych przedmiotów technicznych: konstrukcji maszyn, wytrzymałości materiałów, spawalnictwa, robotyki itp. Ponadto nabierzesz praktycznych umiejętności związanych z modelowaniem i projektowaniem przy użyciu urządzeń CNC, programowaniem, obsługą sterowników przemysłowych oraz w innych specjalistycznych dziedzinach.
Wybór kierunku technicznego to również bardzo dobra inwestycja w swoją przyszłość. Po jego ukończeniu łatwo jest znaleźć dobrze płatną, ciekawą i interesującą pracę pozwalającą na stałe rozwijanie swoich um9iejetniości.