rp_moda3.pngJeśli tworzymy jakąś modną stylizację, to na początek wybieramy główny element stroju, potem dobieramy obuwie, a na koniec dopasowujemy biżuterię. Takie postępowanie jest jak najbardziej słuszne, bo to w głównej mierze od biżuterii zależy jaki charakter będzie miał nasz strój.

Przykładowo jeśli wybieramy się na elegancką kolację, lub na służbowe spotkanie, to nie możemy epatować nonszalancją. Liczy się umiar i elegancka klasyka. Do każdego stroju będą pasować delikatne kolczyki, cienkie bransoletki lub niezbyt długi łańcuszek. Oczywiście nie musimy od razu zakładać na siebie wszystkich tych elementów. Obowiązujące trendy mówią, że wystarczy jeden gadżet. Poza tym moda na noszenie biżuterii tak szybko się nie zmienia i jeżeli kupimy sobie brylantowe kolczyki, to na pewno wykorzystamy je do wielu stylizacji.

Biżuteria odgrywa także rolę w stylizacjach imprezowych. Tam z kolei możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i co bardzo ważne błyskotki nie zawsze muszą być prawdziwe. Od kilku sezonów panuje moda na drewnianą, metalową, filcową lub plastikową biżuterię.