Ciucholandy online

Moda to coś, co zmienia się bardzo szybko. Jeśli dodatkowo uwzględnić fakt, jak różne style potrafią prezentować poszczególne osoby, to bardzo zrozumiałym okaże się różnorodność odzieży dostępnej w sklepach. Wydawać by się mogło, że każdy będzie mógł dzięki temu kupić coś, co mu odpowiada. Jest jednak pewien problem.

Chodzi mianowicie o to, że wymuszona wielość wzorów ubrań automatycznie wpływa na liczbę sztuk z konkretnym wzorem. Efekt tego jest taki, że czasem coś się bardzo szybko wyprzedaje lub dostępne jest w bardzo niewielkiej liczbie sklepów. Na szczęście istnieją tak zwane „ciucholandy”, w których wiele ubrań ponownie trafia do obiegu, często w całkiem dobrym stanie.

Ciuchy w szmateksie Jeśli jednak outlety to za mało, a inne szmateksy są położone daleko, można wyszukać jakiś second hand online. Może to brzmieć zabawnie, ale również tego typu sklepy mają swoje wersje internetowe i całkiem dobrze funkcjonują. Co więcej – nieraz się okazuje, że mają wybór lepszy, niż w sklepach osiedlowych. Pewną niedogodnością może być niemożliwość przymierzenia, ale z drugiej strony wszystko przychodzi potem prosto do domu.

Innym problemem może być różnorodność rozmiarówek, ale w przypadku second handów często ubrania i tak są potem przerabiane, przeszywane i koniec końców i tak zaczynają pasować na osobę, dla której zostały zakupione. A niższa cena zdecydowanie może być tu argumentem doskonale broniącym zakupów w takim miejscu.

Wreszcie podnieść można kolejny argument. W sklepie online panuje porządek. Możemy przeglądać ubrania według kategorii, osobno swetry, osobno czapki, osobno spodnie. Wszystko ma tu swoje miejsce. Tymczasem gdy odwiedzamy tradycyjny second hand, często natykamy się na sytuację, w której wszystko jest zrzucone na jedno miejsce, niejednokrotnie mocno przekopane przez kolejne przymierzające osoby.