Rzemiosło, czasami sztuka

Wizażysta postrzegany jest jako zawód luksusowy. Wizażyści gwiazd to świetnie opłacani ludzie. Coraz częściej z ich usług korzystają też politycy, którzy swoim wyglądem próbują wzbudzić zaufanie wśród wyborców. Tu wizażyści pracują ramię w ramię ze stylistami i specjalistami do spraw wizerunku.

Wizaż, czyli ja w najlepszym opakowaniu

Praca wizażysty to dużo więcej niż umiejętność nakładania makijażu, innego na dzień, innego na wieczorne wyjście. Wysokiej klasy specjalista posiadł sztukę kamuflażu. Przy pomocy kosmetyków potrafi skorygować kształt twarzy, nosa, oczu i brwi. Uzdolniony wizażysta świetnie orientuje się w najnowszych trendach, posiada wyczucie formy, proporcji i koloru. Doradzi, jak dbać o skórę, bo wie tyle, co niejeden kosmetolog. Podpowie, jakich kosmetyków używać, a z których zrezygnować. Dobierze też fryzurę, która podkreśli to, co warte jest pokreślenia i odwrotnie, ukryje mankamenty.

Jedni się z tym rodzą, innym zabiera to dużo czasu, często z mizernym efektem. Bo to, jak wyglądasz, jest wypadkową wielu zmiennych i same chęci to często za mało. Dlatego z porad wizażystów coraz częściej korzystają zwykli ludzie, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie i płynącym stąd dobrym samopoczuciu.