Olejek ze slodkich migdalow (5)Jednym z bardziej popularnych i uniwersalnych olejów do pielęgnacji ciała jest olejek ze słodkich migdałów.
Uzyskuje się go przez tłoczenie nasion drzewa migdałowego, które występuje w rejonie Morza Śródziemnego. Najwięcej substancji odżywczych ma olej zimnotłoczony. Olejek ze słodkich migdałów charakteryzuje delikatny, przyjemny zapach i barwa jasnego bursztynu. Może być aplikowany bezpośrednio na skórę, ale też stosowany jako dodatek do kremów lub maseczek. Wykorzystywany jest także do masażu. Działa nawilżająco i ochronnie na skórę.
Olejek ze słodkich migdałów jest bogaty w minerały i witaminy, między innymi: A, B, D i E. Jest także źródłem kwasów tłuszczowych: oleinowego i linolowego. Olejek ze słodkich migdałów działa nawilżająco i natłuszczająco. Pozostawia skórę gładką i nawilżoną, bez tłustego filtra. Jest to olej o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Jest odżywczy, ale i delikatny. Może być stosowany do każdego rodzaju cery. Polecany jest także dla osób o cerze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i przesuszonej. Można stosować go także w przypadku występowania takich schorzeń jak egzema czy łuszczyca.