Dlugie modne sukienki (10)Kiedy temperatura na zewnątrz przypomina nam, że przyszło lato, nie tylko sięgamy po orzeźwiające napoje, ale również po odpowiednie ubrania. Nasza garderoba zmienia się tak, jak następują po sobie kolejne pory roku.
Moda na lato to przede wszystkim wysokiej jakości materiały. Szukajmy tkanin, które są przewiewne i pozwolą naszej skórze swobodnie oddychać. Podczas upalnych dni najlepiej sprawdzi się len, który odznacza się dużą higroskopijnością, a więc pochłania wilgoć. W lnianych ubraniach będziemy się zatem czuć swobodnie i komfortowo.
W lecie krótsze nie zawsze oznacza lepsze. Kiedy słupek rtęci wariuje z gorąca, warto zakryć skórę, aby nie narażać jej na oparzenia. Doskonale sprawdzą się dlugie modne sukienki. W ciągu dnia możemy połączyć je z sandałkami i słomkowym kapeluszem, a wieczorem wystarczy zarzuć na ramiona ramoneskę, wskoczyć w szpilki i możemy zadawać szyku na wszystkich deptakach. Takie sukienki możemy znaleźć w każdym fasonie i dopasować je do naszej figury. To must have letniej garderoby.