Jak przechowywać dokumentację medyczną

W Polsce coraz więcej słyszy się o problemach z uzębieniem u dzieci. Rodzice dążąc do kariery zapominają bardzo często o swoich dzieciach i prawidłowej higienie jamy ustnej. Jest to bardzo ważne ze względu na problemy, które mogą pojawić się po pewnym czasie i być bardzo groźne dla zdrowia.

Nie leczona próchnica może doprowadzić nie tylko do chorób zębów, ich późniejszego usunięcia, ale również do poważnych chorób całego organizmu. Tak ważne zatem jest abyśmy dbali i wpajali naszym dzieciom zasady dotyczące mycia zębów.

Jeśli nie mamy na to czasu to stomatologia Kraków dysponuje specjalistycznymi lekarzami, którzy będą w stanie przekazać całą wiedzę dotyczącą dbania o jamę usną naszym dzieciom, a być może i nam samym.

W sprawdzonej klinice będziemy mogli także wykonać podstawowy przegląd uzębienia oraz dokonać wszystkich niezbędnych leczeń, które z pewnością przełożą się na zdrowie jamy ustnej dziecka.

Jeśli będziemy jednak chcieli zmienić klinikę dentystyczną nie będzie z tym problemu, bowiem elektroniczna dokumentacja medyczna stomatologia staje się coraz bardziej popularna i bez problemu, będziemy mogli uzyskać całą dokumentację i przenieść ją w wersji elektronicznej do innych przychodni. Nie ma już problemów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania i chęci kontynuowania leczenia zaczętego już w jednej z klinik. Wiele osób myśli, że jeśli zaczęło leczenie w jednej klinice to musi je tam nadal kontynuować.

Warto zatem pamiętać, aby dbać o naszą jamę ustną, bo zęby to bardzo ważny element.