Zostałaś zaproszona na ślub i przyjęcie weselne. To wspaniała okazja do pokazania się i ubrania eleganckiej sukienki, a także odpowiednio dobranych do niej dodatków. Stylowa torebka, piękna biżuteria, starannie upięta fryzura i buty. No właśnie… buty! Jak wybrać wygodne obuwie, które będzie nie tylko świetnie się prezentować, ale pozwoli nam przetańczyć całą noc?

To zmartwienie każdej kobiety, która wybiera się na wesele. Dobranie odpowiednich butów nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać i potrafi spłatać figle. Nawet najwygodniejsza para może sprawić nam cierpienie w najmniej odpowiedniej chwili. Dlatego należy wcześniej zacząć rozglądać się za butami, aby zdążyć je rozchodzić i nabyć pewności, że damy radę przetańczyć w nich całą noc. Zalecane jest zabranie ze sobą jeszcze jednej pary, np. balerin. Będą szczególnie przydatne, gdy poczujemy zmęczenie nóg po kilku godzinach chodzenia w szpilkach.

Jako jedne z najwygodniejszych butów uważa się buty włoskie. Solidnie wykonane obuwie skórzane nie tylko zapewni nam odpowiedni komfort, ale także wytrzyma wielogodzinne wojaże. Nikt przecież nie chciałby w środku wesela zmagać się ze złamanym obcasem czy urwanym paskiem.

Do wyboru mamy dwa rodzaje obuwia – płaskie oraz na obcasie. Pierwszy typ będzie z pewnością wygodny i pozwoli na swobodne poruszanie się osobom, które nie są przyzwyczajone do szpilek lub po prostu nie chcą ich ubierać. Z wszelkiego rodzaju balerinami czy płaskimi półbutami przetańczymy całą noc, nie martwiąc się o odciski. Jest jednak pewien minus takiego obuwia. W przypadku niektórych sylwetek, szczególnie niskich kobiet o krępej budowie, płaskie buty mogą optycznie obniżać całą postać. Dlatego zdecydowanie częściej polecane i wybierane są obuwie na obcasie. Dodają dodatkowych centymetrów, a w zamian za to odejmują optycznie kilogramów. Wyszczuplają całą sylwetkę i dodają pewności siebie.

Latem warto zdecydować się na buty odkryte, najlepiej na paseczki lub z wyciętymi czubkami bądź piętą. W pełnym obuwiu będzie trudno wytrzymać, szczególnie w upały. Nie zapominajmy o tym, aby na kilka tygodni przed weselem rozchodzić buty. Będą wtedy jeszcze wygodniejsze, a my unikniemy nieprzyjemnych odcisków.