Wybór Sali na wesele to jedna z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych decyzji jaką trzeba podjąć organizując swój ślub i przyjęcie weselne. Zazwyczaj dylemat jaką salę na wesele wybrać przychodzi zaraz po tym jak zapadnie decyzja o terminie wesela.

Obecnie rynek usług weselnych tak się rozwinął że jest w czym wybierać. Stało się tak dzięki boomowi wesel jaki miał miejsce kilka lat temu. W związki małżeńskie wstępowały wtedy pary, których daty urodzenia w większości przypadały na początek lat osiemdziesiątych minionego stulecia czyli na największy w Polsce boom demograficzny. Dzisiaj sytuacja z weselami w Polsce stabilizuje się, ale sale weselne, domy weselne i pozostały i muszą teraz walczyć o klienta. Dzięki temu standard sal weselnych znacząco się podniósł, a ceny są negocjowalne.

W ofercie sal weselnych mamy aktualnie głównie domy weselne, sale bankietowe hoteli oraz restauracje. Do tego stylowe dworki i wille, natomiast prawie całkowicie w niebyt odchodzą popularne niegdyś domy strażaka, sale weselne na ogródkach działkowych, czy w wiejskich domach kultury. Tego typu sale weselne to już relikt historii. Dzisiaj standardy sa zupełnie inne, sale weselne bez klimatyzacji praktycznie nie mają racji bytu, zdecydowanie poprawiła się również estetyka sal, wystroju wnętrza, stołów, nakryć oraz funkcjonalność sal weselnych w tym przede wszystkim akustyka, możliwość ciekawej aranżacji ustawienia stołów, rozlokowania orkiestry czy tez wyjścia na taras. Do tego niezmiernie ważne dzisiaj są miejsca parkingowe. Kiedyś można było zorganizować wesele nawet w centrum miasta, dzisiaj raczej preferowane są peryferia, gdzie można spokojnie wyjść na spacer czy na papierosa oraz jest gdzie postawić samochód. Jako atut można zaliczyć również park lub plac zabaw dla dzieci które nie są żywo zainteresowane przesiadywaniem za stołem weselnym.