Lato to czas, kiedy szczególnie trzeba chronić swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Można siedzieć w cieniu, nosić kapelusze z dużym rondem, ale to nie wystarczy. Promienie UV docierają do naszych oczu nawet wtedy, kiedy słońce pozornie nam nie przeszkadza. Jedyne, co może nam pomóc chronić oczy to okulary przeciwsłoneczne. Powinni je nosić zarówno dorośli, jak i dzieci. Dorośli są zdecydowanie bardziej świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą wystawianie oczu na światło słoneczne, ale i tak okulary słoneczne noszą zazwyczaj ze względu na modę i dla wyglądu niż faktycznie dla ochrony oczu. Niezależnie od powodu, dla którego nosi się takie okulary ważne, że w ogóle się je nosi.

Dzieci z reguły nie mają problemu z noszeniem okularów przeciwsłonecznych. Jeśli są one kolorowe i mają ciekawe kształty dzieci chętnie je zakładają. Chcąc przekonać dzieci, że powinny one chodzić w okularach przeciwsłonecznych warto oczywiście zwrócić uwagę na kwestie zdrowotne, ale do dzieci nie zawsze trafią racjonalne argumenty. Można spróbować też innej drogi, znacznie bliższej dzieciom niż dbanie o zdrowie. Dzieci będą chętnie chodzić w okularach słonecznych, jeśli będą je traktować jako zabawkę, taką samą jak torebka, czy plecak, które zawsze warto mieć przy sobie. Chcąc zachęcić dziecko do chronienia oczu najlepiej wybrać się z nim na wspólne zakupy i pozwolić mu wybrać dowolną parę. Dziecko upewni się, że kupuje zabawkę, jeśli zabierze się go na zakupy do hurtowni zabawek. Kiedy zobaczy okulary pośród innych zabawek z pewnością będzie chciało je kupić.

Hurtownia zabawek to także sposób na oszczędności. Nawet po cenach detalicznych jest tam taniej niż w sklepie, bazarze, czy na ulicznym stoisku. Hurtownie zabawek to miejsca, gdzie zakupy mogą robić nie tylko hurtownicy, ale także osoby prywatne. Warto wykorzystać sytuację i oprócz okularów słonecznych dla swoich dzieci kupić okulary także dla siebie, a oprócz okularów inne akcesoria niezbędne na lato i wakacyjne wyjazdy.