Makijaż pod okulary dla 40. i 60. Latek

Dobry makijaż wydobywa z nas piękno i pozwala zamaskować to z czego nie jesteśmy zbytnio zadowolone, co nas denerwuje i sprawia, że czujemy się mało atrakcyjne. Dlatego też warto poznać kilka trików, dzięki którym makijaż będzie perfekcyjny a efekt adekwatny do oczekiwań.

Oczy są zwierciadłem naszej duszy i to one stanowią podstawę doskonałego makijażu. To dzięki nim możemy odciągnąć uwagę od mankamentów cery i nadać naszej twarzy zdrowy i piękny wygląd. Makijaż oka uzależniony jest od kilku czynników – od kształtu oka, odległości, koloru tęczówki, wieku, a także od tego czy nosimy okulary czy nie. Na jaki makijaż oka powinny postawić kobiety daleko – i krótkowzroczne? O czym powinny pamiętać, czego unikać?

Kobieta w wieku 40 lat, która jest krótkowidzem powinna postawić na makijaż powiększający oko gdyż szkła w okularach dla krótkowidzów pomniejszają oko. W tym też celu w kosmetyczce krótkowidza powinny znaleźć się takie kosmetyki jak: satynowy cień do powiek, który niekontrastujący z kolorem tęczówki i kolorem oprawek, biała kredka do oczu a także wydłużający tusz do rzęs. W ten sposób nie tylko „otworzymy oko”, ale również odmłodzimy swój wizerunek.

Panie w wieku 60 lat, które są dalekowidzami powinny postawić na makijaż pomniejszający oko. Szkła w okularach tego rodzaju nie tylko powiększają oko, ale również uwydatniają zmarszczki i inne defekty cery. Co zrobić, aby zamaskować zmarszczki, odjąć lat i nadać oku piękną oprawę? W pierwszej kolejności przed aplikowaniem cieni należy nawilżyć skórę powiek i skórę pod oczami. Następnie na powieki należy nanieść matowe jasne cienie, które odmłodzą oko i nadadzą piękny zdrowy wygląd. Kobiety, które stronią od makijażu oczu i noszą okulary mogą zniwelować efekt powiększonych oczu poprzez nałożenie na usta niezbyt ciemnej trwałej szminki.