Kosmetyki naturalne (10)Po modzie na krótkie, zadziorne fryzurki, do łask wracają włosy długie. Warto jednak pamiętać, że tylko te zadbane potrafi wywrzeć wrażenie i wyglądać ładnie i efektownie.
Nasze włosy niekoniecznie lubią obciążające szampony i odżywki, lepiej zdecydowanie postawić na kosmetyki naturalne. Te na bazie pokrzywy czy miodu potrafią zdziałać cuda. Niezawodna jest także maseczka z żółtek i miodu – przepis naszych babć, które przecież szczyciły się długimi warkoczami.
Warto pamiętać, że nic tak nie szkodzi naszym włosom jak nadmiar zabiegów stylizacyjnych. Tapirowanie, prostowanie, kręcenie, suszenie gorącym powietrzem – to wszystko może zmienić nasze włosy w suche siano. Ich regeneracja będzie nie tylko kosztowna, ale i długotrwała.
Nową metodą pielęgnacji włosów jest prostowanie keratynowe. Mimo tego, że zabieg kosztuje kilkaset złotych, to jego efekty są długotrwałe, natychmiastowe i naprawdę spektakularne. Taki zabieg nawet najbardziej zniszczone włosy zamieni w efektowne, lśniące pukle.
Pamiętajmy, że zadbane włosy są naszą wizytówką!