Mimo, że w aptekach internetowych czeka na nas bogaty asortyment, istnieją przypadki, w których jedynym rozwiązaniem jest wyjście do tradycyjnej apteki. Są to przede wszystkim sytuacje, kiedy lekarstwo potrzebne jest na w danej chwili. Gdy coś nas boli, nie możemy czekać na dostawę. Zanim listonosz lub kurier zapukają do naszych drzwi, ból może okazać się nie do zniesienia i konieczna będzie wizyta w aptece całodobowej w naszym mieście. Warto jednak zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe w promocyjnych cenach, jakie niejednokrotnie czekają nas w aptekach internetowych. Ma to skłonić klienta do zakupów właśnie za pośrednictwem sieci, a nie w typowym punkcie. Minusem jest jednak to, że często nie mamy podanej daty ważności leku, który mamy zamiar kupić. Wiadomo, że stosowanie przeterminowanych produktów może odbić się szkodliwie na naszym zdrowiu.

Inną sytuacją, która wyklucza zakupy w sieci, jest posiadanie przez nas recepty. Sprzedaż leków na receptę za pośrednictwem aptek internetowych jest zabroniona, więc w tym przypadku musimy udać się do najbliższej apteki osobiście. Można zamawiać leki przez Internet, ale po odbiór i tak musimy zgłosić się w punkcie z receptą w dłoni. Wprawdzie w sieci pojawiają się informacje o aptekach, które po otrzymaniu recepty pocztą dostarczą nam lekarstwo poprzez kuriera, jednak nie warto ryzykować. Recepta ma bowiem określony termin ważności, a jej spóźnienie lub zapodzianie się na poczcie może skończyć się tym, że nie otrzymamy naszego lekarstwa.

Do tradycyjnej apteki wybierzemy się także w momencie, kiedy chcemy skonsultować się ze sprzedawcą. Wprawdzie apteka online daje nam możliwość wyszukiwania produktów według kategorii i zapoznania się z ich obszernym opisem, jednak w niektórych sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalisty, a nie bazować na własnym przeczuciu. Za ladą stoi bowiem farmaceuta, a opis na ekranie komputera może być niewystarczający przy dokonywaniu wyboru. Osoba z dyplomem pomoże dobrać nam odpowiedni lek, kosmetyk czy suplement diety.