Większość kobiet uwielbia chodzić po sklepach w poszukiwaniu nowych butów lub przeglądać najnowsze kolekcje marek obuwniczych. Zazwyczaj odwiedzamy punkty stacjonarne, w których na sobie możemy sprawdzić rozmiarówkę oraz jak leży dana para obuwia. Jednak nie zawsze interesujący nas model można spotkać na miejscu. Bywa też tak, że znajdujemy przepiękne ekskluzywne buty damskie czy sportowe, które dostępne są tylko w Internecie. Czy warto inwestować w obuwie za pośrednictwem sieci?

Kupowanie butów wiąże się z kilkugodzinnych spacerem od sklepu do sklepu i przymierzaniem kolejnych par. Nie zawsze możemy poświęcić tak dużo czasu na zakupy, szczególnie gdy szukamy butów w wolnej chwili i na konkretną okazję. Nie za każdym razem możemy być też usatysfakcjonowani z rezultatów poszukiwań. Często kończy się na tym, że kupujemy buty, które nie do końca odpowiadają naszym potrzebom. Jeśli zależy nam na odpowiedniej jakości, a do tego dobrym wyglądzie, warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem niż sklep stacjonarny.

Obecnie w Internecie można kupić wszystko. Znalezienie kompletnej stylizacji nie jest problemem, ponieważ na aukcjach internetowych czy bezpośrednich stronach producentów jest o wiele większy wybór wyrobów niż w zwykłych punktach sprzedaży. Dlatego to coraz popularniejszy sposób robienia zakupów, który nie wymaga od nas wielogodzinnego biegania po sklepach, a jedynie chwili czasu i dostępu do sieci. Bez trudności można zdobyć nietypowe buty damskie, odpowiednią rozmiarówkę czy produkty marki rzadko spotykanej na lokalnym rynku. To szczególnie ważne dla osób, które mają niestandardową wielkość stopy i zazwyczaj borykają się z problemem kupna odpowiednich butów w sklepach stacjonarnych. Jednak kupując przez Internet, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto przejrzeć strony i aukcje internetowe, na których znajdziemy bogatą ofertę wszelkiego rodzaju obuwia. Jednym z najpopularniejszych portali jest Allegro, gdzie można kupić zarówno nowe, jak i używane buty. Także na witrynach internetowych producentów można znaleźć ciekawą ofertę z konkurencyjnymi cenami w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Plusem zakupów przez Internet jest też możliwość zamówienia towaru zza granicy.

Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy mamy możliwość przymierzenia danej pary butów na miejscu w sklepie oraz zamówienia ich przez Internet. Wtedy bez cienia wątpliwości możemy dobrać odpowiednią wielkość oraz zaoszczędzić, dzięki transakcji przez sieć. Inaczej sytuacja rysuje się, gdy nie mamy możliwości fizycznego przymierzenia obuwia. Wtedy należy zmierzyć długość wkładki do najwygodniejszych butów, jakie mamy. Można także odrysować odcisk stopy na kartce papieru i sprawdzić jak długi jest odcinek od końca pięty, po czubek dużego palca. Warto pamiętać również o kawałku luzu, szczególnie gdy kupujemy buty całkowicie zakryte. Przykładowo, jeśli nasza stopa mierzy 24 cm, lepiej kupić buty, które mają wkładkę 24,5 cm.

Nie ma powodów do obaw, że nie trafimy z odpowiednim rozmiarem. Każdy producent oferuje możliwość wymiany obuwia na inny, jeśli nie będzie nam pasował. Co prawda, odbywa się to dłużej niż w sklepie stacjonarnym, jednak z pewnością warto poczekać kilka dni, gdy znajdziemy swoje wymarzone, niedostępne nigdzie indziej buty.