Dla wielu kobiet zajść w ciąże, to najważniejsze przeżycie, na które czekają przez wiele miesięcy, lub też nawet lat. Nikt nie powiedział, że to wszystko, co w naturze jest jest dla wszystkich tak samo rozdawane. Dlatego też nie wszystkie pary tak od samego początku mają możliwość cieszenia się ze swojej pociechy. Jednak warto jest zaznaczyć, że zajść w ciąże może każda kobieta, jednak donosić je to już nie zawsze jest takie łatwe.

Trzeba przyznać, że obecnie jest wiele chorób, które mogą zakłócić cały przebieg ciąży i to nawet już trzeci trymestr nie będzie w stanie ze wszystkim sobie poradzić. Dlatego też jeżeli już istnieje jakiekolwiek zagrożenie, to warto jest nie tylko myśleć o tym co dzieje się w danej chwili z dzieckiem, ale też na to wszystko, czy matka nie jest zagrożona w różnych sytuacjach. Koniecznie każda kobieta w ciąży musi dbać o siebie, zwracać uwagę na to wszystko, gdzie się znajduje jak i też co się z nią dzieje. Przecież najzwyklejsze zjedzenie nieumytego owocu lub też niedogotowanego mięsa może doprowadzić do tragedii.

Reasumując w trzecim (ostatnim) trymestrze ciąży powinnaś liczyć się z obrzękami. Na dłoniach i nogach zwłaszcza w upalne dni oraz pod koniec dnia staną się normą. Zwykle w 3 trymestrze zmęczenie jest bardzo wielkie, warto zadbać o ruch. Spacery mogą stać się ukojeniem.