Aby w krótkim czasie nauczyć się grać, potrzebny Ci będzie kurs gry na gitarze. Naturalnie, możesz próbować uczyć się na własną rękę i poszukując różnych materiałów po stronach internetowych czy youtube. I nawet być może tym sposobem w końcu nauczysz się grać …ale czy nie lepiej wziąć sprawdzony kurs gry na gitarze i przyspieszyć ten proces kilkakrotnie i na dodatek ominąć podstawowe błędy, które popełnia wielu początkujących?
Wybór dobrego kursu

To dobre pytanie, ale odpowiedź na nie zależy od kilku czynników: na jakim jesteś poziomie co masz zamiar osiągnąć (np. chcesz grać popularne piosenki do ogniska czy jazzowe solówki – w każdym z tych przypadków potrzebne Ci będą inne materiały) na jakiej gitarze grasz (klasyczna, akustyczna, elektryczna) To 3 podstawowe pytania na które musisz sobie na początku odpowiedzieć. Gdy już to zrobisz możemy iść dalej.
Na jaki kurs gry na gitarze się zdecydować?

Teraz wybierz się do sklepu muzycznego lub przeszukaj w internecie oferty przeróżnych kursów i znajdź te, które pokrywają się z podanymi przez Ciebie przed chwilą odpowiedziami. Zwróć także uwagę na kwalifikacje instruktora w takim kursie. Jeśli jest to człowiek „z nikąd ” to zastanów się dwa razy nim zakupisz taki kurs. Oczywiście nie oznacza to, że jeżeli ktoś nie jest profesorem na Akademii Muzycznej to nie warto się interesować jego kursem, ale powinien mieć jakieś doświadczenie w graniu i uczeniu grania.
Czy lepszy jest nauczyciel?

Oczywistym jest, że nauczyciel na dłuższą metę jest lepszym rozwiązaniem, jednak nie dyskredytuje to korzystania z kursów gitarowych. Po pierwsze – nauczyciel jest znacznie droższym rozwiązaniem (sensowny nauczyciel to przynajmniej 40 zł za lekcję i należy jeszcze doliczyć dojazdy). Każdy nauczyciel ma inne podejście i na inne rzeczy zwraca uwagę, więc warto słuchać kilku (również poprzez kursy gitarowe). Czyli nauczyciel i kurs nie wykluczają się, a wręcz uzupełniają.
Rekomendacja kursu

Jest ich kilka, ale ze swojej strony oczywiście polecę mój własny. Wydałem kursy: – dla zupełnie początkujących gitarzystów – podstaw improwizacji – zaawansowanego grania akordami – teorii muzycznej w praktycznym podejściu Wracając do tematu, jakim jest kurs gry na gitarze – polecam korzystać z kursów, ale zwróć uwagę na to czy pasuje do Twoich zamiarów i czy temu kto go prowadzi można zaufać. Tak więc wybierz najlepszy dla Ciebie i rozpocznij naukę. To nie zajmie Ci tygodnia czy dwóch, ale trochę więcej. Jednak moim zdaniem rezultaty są tego zdecydowanie warte. Gitara do ręki i do dzieła! Czekam na Twoje rezultaty.

Szaty i materiały liturgiczne – ważna część każdej ceremonii.
Posted by Gucioslaw on Grudzień 28th, 2012
szatyliturgiczne