Zapisy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, długie kolejki czy brak specjalistów to codzienność w publicznej służbie zdrowia. Każdy, kto chce kompleksowo zadbać o swoje zdrowie dobrze wie, że na państwową opiekę medyczną raczej nie ma co liczyć. Dlatego coraz więcej Polaków inwestuje w prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Tego typu propozycja to świetne rozwiązanie dla każdego klienta indywidualnego, który oczekuje bezpieczeństwa, wysokiej jakości usług oraz szerokiego zakresu świadczeń zdrowotnych. Rozwój polskiego rynku usług medycznych oraz prywatnych ubezpieczeń postępuje. Z roku na rok liczba klientów znacząco wzrasta. Pakiety ubezpieczeń kupowane są już nie tylko przez pracodawców, teraz abonamenty medyczne tego typu zamawia już także coraz więcej klientów indywidualnych.

Co zyskujemy i z czego możemy korzystać mając prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

W zależności od posiadanego pakietu, możemy liczyć na kompleksową opiekę lekarzy podstawowych, tzw. pierwszego kontaktu, jak i lekarzy specjalistów.
Mamy w tym również diagnostykę (podstawową bądź pełną), czyli dostęp do różnego rodzaju badań medycznych.
Do tego dochodzi opieka lekarska na co dzień, wizyty domowe i ewentualna pomoc w nagłych wypadkach.
Mając rodzinę, możemy również zabezpieczyć potrzeby zdrowotne poszczególnych jej członków (męża, żony, dziecka?) w ramach takiego ubezpieczenia.
Jeśli należymy do bardziej wymagających klientów, prywatne ubezpieczenie zdrowotne zaoferuje nam też opiekę szpitalną w razie potrzeby. Jej zakres obejmuje zarówno zabiegi, jak i leczenie zachowawcze, a nawet komfortowe warunki pobytu w szpitalu.

Rozważając wykupienie dodatkowego ubezpieczenia niektórzy z nas zastanawiają się, czy warto przeznaczać stałą kwotę miesięczną na pakiet, z którego nie zawsze przecież korzystamy. Jednak po dłuższym przemyśleniu dochodzimy do wniosku, że bezpieczeństwo, a także możliwość udania się do lekarza w każdej chwili, bierze górę. Nic przecież nie jest tak ważne, jak nasze zdrowie, dlatego nie powinniśmy na nim oszczędzać.

Zanim zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie zdrowotne, zdobądźmy tylko na jego temat jak najwięcej informacji. Dobierzmy pakiet do swoich rzeczywistych potrzeb, sprawdźmy czy oferta jest elastyczna i czy odpowiada na to, na czym nam najbardziej zależy. Nie ma bowiem sensu inwestować w świadczenia, które nie są nam potrzebne…