NA CZYM POLEGA DEPILACJA BRAZYLIJSKA

Depilacja brazylijska to zabieg, który przywędrował do Polski, wbrew jego nazwie, ze Stanów Zjednoczonych. Szybko przerodził się w swego rodzaju modę, gdyż Polki z łatwością doceniły jego ogromne zalety.

Depilacja brazylijska polega na usunięciu – całkowitym lub częściowym – owłosienia z okolic intymnych kobiecego ciała za pomocą ciepłego wosku. Skóra tych okolic, prezentuje się po zabiegu wyjątkowo korzystnie, jest niesamowicie gładka a efekt trwa do kilku tygodni. Zabieg doskonale sprawdza się w przypadku gdy chcemy założyć bikini czy kostium kąpielowy, zaprezentować się w bieliźnie, urozmaicić swoje życie erotyczne czy ze względów higienicznych.

Ten bijący dzisiaj rekordy popularności zabieg został rozpowszechniony za sprawą trzech sióstr z Brazylii, które jako pierwsze wprowadziły do swojego salonu kosmetycznego tą usługę. Moda na depilację brazylijską błyskawicznie przeniknęła do innych krajów aby dzisiaj figurować na liście najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach urody.

Przebieg zabiegu:

W gabinecie depilacji dostaniesz jednorazową bieliznę i zostaniesz poproszona o przebranie się i położenie na fotelu kosmetycznym. Czasami panie wolą mieć wykonywany zabieg bez bielizny, szczególnie w przypadku depilacji całości – wybór należy do klientki.

Pierwszy etap to przygotowanie skóry do depilacji, za pomocą specjalnego preparatu kosmetolog odtłuszcza skórę i usuwa z niej wszelkie kosmetyki, balsamy itp. Użyty preparat zwiększa też przyczepność wosku do włosów. Optymalna długość włosków to ok 7mm. Zostaniesz poinstruowana w jaki sposób się ułożyć aby można było bez problemu nałożyć wosk – należy zgiąć nogę w kolanie i przyciągnąć do klatki piersiowej lub ułożyć na boku, tak aby Tobie było wygodnie.

Kolejny etap to nałożenie ciepłego wosku, okolice intymne są delikatne i czułe dlatego, w niektórych przypadkach można odczuwać intensywniejsze ciepło. Podgrzewacz do wosku jest ustawiony na optymalna temperaturę i niemożliwe jest poparzenie. W przypadku dyskomfortu należy poinformować kosmetologa wykonującego zabieg. Ciepły wosk rozszerza mieszki włosowe , sprawia że włosy łatwiej wychodzą i jest to mniej odczuwalne dla klientki.

Gdy wosk zastygnie, jest zrywany szybkim ruchem przez kosmetologa wykonującego zabieg. Można wybrać nakładanie i zrywanie wosku małymi partiami lub większymi, tak aby uzyskać jak największy komfort zabiegu. W przypadku depilacji okolicy pomiędzy pośladkami zostaniesz poproszona o położenie się na boku i zgięcie jednej nogi w kolanie.

Po usunięciu włosów kosmetolog nakłada specjalny krem łagodząco – kojący. Można też zastosować alternatywny dla depilacji laserowej preparat Epilfree, który długotrwale redukuje wzrost włosów. W przypadku skłonności do wrastających włosów należy poinformować kosmetologa, zostanie wtedy nałożony specjalny kosmetyk likwidujący ten problem.

Po wykonaniu zabiegu nie należy dostarczać skórze dodatkowych wrażeń przez 24 godziny. Nie odwiedzamy sauny, solarium, basenu itp. Po upływie tego czasu możemy stosować delikatne balsamy nawilżająco, zmiękczające, peelingi i cieszymy się z naszej profesjonalnie wykonanej depilacji brazylijskiej przez długi czas.

słowa kluczowe: pokazy makijażu, makijaż ślubny cennik, francuska depilacja, biała linia depilacja, depilator z woskiem, trwała depilacja epilfree