Inteligencja

Od małego uczono nas, jak radzić sobie w przyszłym życiu. My, buntujący się nastolatkowie nigdy nie rozumieliśmy dlaczego w szkołach uczą nas wzorów skróconego mnożenia, uczenia się na pamięć długich wierszy czy budowy stworzeń czy roślin.
Nie byliśmy świadomi tego, że w naszej grupie czy klasie znajdą się osoby, które w przyszłości staną się wielkimi matematykami, poetami czy geologami.
Oczywiście nie wszystko przydaję się w naszym przyszłym życiu, a nawet możemy zaryzykować stwierdzeniem, że 10 % z tego co wyciągnęliśmy podczas nauki szkolnej będzie dla nas przydatne w codziennym życiu.
Jednak to wszystko wpływa na nasze IQ, czyli zdolność prawidłowego i szybkiego myślenia, które inaczej jest naszą inteligencja.
Poziom każdego z nas różni się od siebie, jedni mają mniejszy, a niektórzy większy, ale oczywiście nie świadczy to o nas, że jesteśmy od kogoś głupsi.
Poziom inteligencji możemy sprawdzić na przykład w internecie, ale nie będzie to zbyt ufne źródło, szczególnie w tych darmowych testach.