Niejednej dziewczynie, kobiecie marzy się równa, piękna kreska na powiece ale wykonanie jej to niełatwe zadanie. Muszę podkreślić że chyba nikt nie posiada od razu tej umiejętności i polega ona głównie na tzw. ”wyrobieniu” sobie ręki.
Nie mniej istotny jest wybór kosmetyku, a jest w czym wybierać:
Eyeliner klasyczny czyli tzw.kałamarz ma postać zakręcanego pojemnika-buteleczki, a do jego zakrętki przymocowany jest aplikator. Może być on zakończony pędzelkiem albo twardą końcówką przypominającą mazak. Ja zaczynałam właśnie od takiego eyelinera ale tylko dlatego że był to jedyny taki kosmetyk dostępny w mojej osiedlowej drogerii ? Nie był dla mnie zbyt wygodny a moje kreski bardziej przypominały wężyka. Jeżeli zdecydujesz się na taki liner proponuję wybrać z miękkim pędzelkiem jak ten:
Wosk i Wizaz Hean Eyeliner
Eyelinery w żelu pakowane są najczęściej w zakręcane pojemniczki i mają kremową konsystencję, zazwyczaj są wodoodporne. Dokupujemy do nich oddzielnie pędzelek i tutaj znowu musimy podjąć decyzję. Do wyboru mamy klasyczny cienki pędzelek jak ten: kliknij
albo płaski ścięty na skos pędzelek jak ten: kliknij
W tym przypadku sugerują wybór pędzelka skośnego, eyeliner żelowy oraz ten pędzelek to według mnie najlepszy zestaw dla osoby uczącej się robienia kresek. Ten pędzelek zapewnia najlepsze, pewne oparcie i wygodne prowadzenie kreski. Uwaga:musi być syntetyczny bo naturalny szybko się zniszczy od eyelinera.
Pędzelek w mazaku wygląda dokładnie jak mazak ze sztywną, cienką końcówką. Jest bardzo wygodny w użyciu bo wystarczy zdjąć skuwkę i jest gotowy do pracy. Wygodnie się nim rysuje bo nasza ręka jest przyzwyczajona do używania przyborów piśmienniczych i wygodnie się nam go trzyma i prowadzi.
Moje sugestie są tutaj oczywiście subiektywne, każda z Was musi sama wybrać liner, którym najłatwiej się jej pracuje.
Rysowanie kreski:
Moja technika rysowania kresek jest nietypowa ale stosuję ją z dużym powodzeniem i liczę że niejednej osobie ułatwi ona to trudne zadanie. Najważniejsze to nie naciągać skóry podczas malowania i nie zamykać oczu, powinny być pół przymknięte.
1. Ogonki – czyli zakończenie kreseczki, to od nich zaczynam rysowanie bo kiedy mamy już idealnie równe zakończenia to cała kreska łatwiej się maluje, dlatego zaczynam od końca. Należy zwrócić szczególną uwagę aby obydwa zakończenia przebiegały pod zbliżonym kątem bo nie chcemy aby jedna kreska kierowała się nieco wyżej a druga nieco niżej. Ogonki rysujemy od zewnętrznego kącika oka, lekko ku górze.
2. Pogrubienie – czyli część przebiegająca mniej więcej od 1/3 długości powieki. przykładamy pędzel w połowie długości powieki, blisko rzęs i przeciągamy kreskę najpierw prosto a potem stopniowo zwiększając odległość od rzęs aż połączymy ją z zakończeniem naszego ogonka. Teraz malujemy skórę pomiędzy kreską a rzęsami, która nie została umalowana. To samo robimy na drugim oku, cały czas pilnując aby grubość obu kresek była taka sama.
3. Najtrudniejsze za nami, teraz pozostaje pomalować skórę tuż przy rzęsach bliżej wewnętrznego kącika. Tutaj obowiązuje kierunek od środka, na zewnątrz. Jeżeli masz większą wprawę w rysowaniu kredką do powiek możesz jej użyć, różnica nie będzie widoczna, chodzi tylko o to, aby zagęścić linię rzęs.
słowa kluczowe: wosk i wizaż łódź, rodzaje depilacji intymnej, depilacja kalifornijska, bikini rodzaje, bikini francuskie co to jest, bikini francuskie brazylijskie hollywood