Jak dobrać dżinsy do figury?

Dżinsy idealnie komponują się ze sportowymi t – shirtami, eleganckimi topami, koszulami, marynarkami. To dzięki nim można w odpowiedni sposób wyeksponować atuty i zamaskować niedoskonałości sylwetki. Pod warunkiem, że dobierzemy dżinsy do figury a nie do obowiązujących trendów. Jakimi zasadami należy się kierować, aby wybrać dla siebie idealne dżinsy?

Po pierwsze, w wyborze należy kierować się typem sylwetki, a nieobowiązującymi trendami. Po drugie, należy zwracać uwagę na jakość dżinsów – wykończenie szwów i detali, wytrzymałość włókien materiału. A po trzecie należy mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć! Nie zawsze bowiem to, co idealnie wygląda na manekinie czy na wieszaku będzie tak samo leżało na nas. Zanim udamy się do kasy warto więc sprawdzić jak dżinsy układają się na naszym ciele i to nie tylko, gdy stoimy, ale również, gdy siedzimy czy kucamy. Jeżeli dany krój zda egzamin w każdej z wyżej wymienionych sytuacji wówczas wtedy możemy śmiało udać się do kasy, mając pewność, że dana para dżinsów zagości w naszej szafie na kilka sezonów.

Czym należy kierować się przy wyborze odpowiedniego kroju? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Eksperci podpowiadają, że decydując się na zakup nowej pary dżinsów powinniśmy zwrócić uwagę na:

• kształt i wielkość kieszeni, a także na miejsce ich wszycia. Do wyboru mamy dżinsy z kieszeniami skierowanymi do środka, na zewnątrz, wszyte u dołu; z patkami zamiast kieszeni. Pierwszy rodzaj przeznaczony jest dla pań, które mają płaską, nisko osadzoną pupę. Tego rodzaju spodnie, to swoisty push up dla pośladków. Drugi typ znacząco poszerza linię bioder, dlatego też panie z chłopięcą figurą, sylwetką typu jabłko doskonale będą w nich wyglądać. Dżinsy z kieszeniami wszytymi u dołu to doskonała propozycja dla pań, które mają znacznie zaokrąglone pośladki. Ostatni typ to doskonała propozycja dla pań o figurze klepsydry.

• na stan, czyli na wysokość na jakiej wszyty jest pasek. Panie do wyboru mają dżinsy typu biodrówki, które doskonale wyglądają na paniach o długich nogach. Normal waist – to doskonała propozycja dla pań posiadających nadwagę. Pasek wszyty na wysokości pępka sprawia, że nogi optycznie wydają się dłuższe, a wystający brzuch ulega zamaskowaniu. Kolejny rodzaj, to spodnie o wysokiej talii, które przeznaczone są dla długonogich pań o sylwetce klepsydry. Natomiast panie, które cenią wygodę lub, które mają zbyt wystający brzuch powinny zaufać spodniom, które w pasek mają wszytą gumkę.

• na kształt nogawek. Panie mają do dyspozycji spodnie z nogawkami typu Slim, które są wąskie i które doskonale leżą na niskich i drobnych przedstawicielkach płci pięknej. Spodnie z nogawkami typu straight, czyli z prostymi nogawkami na całej długości. Tego rodzaju nogawki doskonale zamaskują masywne zbyt duże uda. Kolejny rodzaj to nogawki typu bootcut i flares. Bootcut to rodzaj nogawek, które rozszerzają się od ud ku dołowi, a u góry są dopasowane. Natomiast flares to inaczej dzwony.