Jaki podkład dla cery dojrzałej?

Każdej kobiecie zależy na promiennej, świeżej, gładkiej, pozbawionej oznak starzenia się cerze. Niestety, z biegiem czasu nasza cera traci swój piękny kolor i gładkość. Całe szczęście, współczesny rynek kosmetyczny oferuje nam niezliczoną ilość kosmetyków, dzięki którym można szybko, łatwo i skutecznie zatuszować wszelkiego rodzaju niedoskonałości naszej cery. Jaki typ podkładu powinien znaleźć się w kosmetyczce kobiet dojrzałych i jak go prawidłowo nakładać?

Panie, które są posiadaczkami cery normalnej lub mieszanej powinny zainwestować w podkład liftingujący, który nie tylko ukryje zmarszczki, wygładzi wszelkiego rodzaju niedoskonałości, ale również nawilży cerę sprawiając, że skóra będzie wyglądać promiennie i świeżo. Jak prawidłowo nakładać podkład? Przed nałożeniem podkładu warto nałożyć na twarz krem nawilżający bądź maseczkę bankietową. Podkład należy nakładać w kierunku skroni, poczynając od linii żuchwy.

Dla kobiet dojrzałych, które mają skórę normalną bądź suchą i pragną dodać jej blasku, ukryć zmęczenie idealny będzie podkład rozświetlający. Ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy skóra twarzy jest idealnie gładka, a więc pozbawiona bruzd, śladów po pryszczach, itd. Osobą, które są posiadaczkami cery normalnej bądź suchej zaleca się codziennie rano przed nałożeniem podkładu przemyć twarz tonikiem i nawilżyć kremem. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przystąpić do nakładania podkładu, który można nakładać zarówno gąbeczką do makijażu jak i palcami.

W przypadku cery tłustej bądź mieszanej nieoceniony okaże się podkład matujący, który szybko i skutecznie zniweluje połysk, ukryje rozszerzone pory. Oczywiście pod warunkiem, że będzie prawidłowo nałożony. Procedura nakładania podkładu jest podobna jak ww. przykładzie. W pierwszej kolejności, twarz należy przetrzeć tonikiem zwężającym pory, następnie należy nałożyć krem nawilżający, a dopiero potem podkład.

Odpowiednio dobrany podkład potrafi skutecznie ukryć niedoskonałości, wyrównać koloryt cery. Dlatego też zanim zaopatrzysz swoją kosmetyczkę w podkład, to sprawdź, jaki posiadasz rodzaj i typ cery.