Promienna cera w każdym wieku

W tym sezonie najbardziej modny jest makijaż rozświetlający i rozpromieniający naszą cerę. Tak więc zgodnie z obowiązującymi trendami cera ma być błyszcząca, promienna, ale pozbawiona efektu sztuczności. Nie może wyglądać, tak jakbyśmy nałożyły na nią tony kremów natłuszczających. Jakie triki makijażowe, pielęgnacyjne należy zastosować, aby osiągnąć pożądany efekt?

Panie, które przekroczyły magiczny wiek 40 latu muszą pamiętać o odpowiednim, mocnym nawilżeniu. Albowiem wraz z wiekiem stan naszej cery ulega pogorszeniu. Cera staje się sucha i poszarzała. Aby przywrócić jej odpowiednie ph nie wystarczy tylko i wyłącznie nakładać krem na wierzchnią warstwę skóry. W tym przypadku należy zastosować kremy wzbogacone w kwas hialuronowy, peptydy, glicerynę. To właśnie one wypełnią skórę w jej najgłębszych warstwach i sprawią, że staje się ona idealnie nawilżona, promienna, zdrowa, świeża. W przypadku, gdy skóra zbytnio się świeci warto wypróbować bibułki matujące, które wchłoną nadmiar sebum ze skóry i sprawiają, że skóra będzie wyglądać czysto i świeżo.

Teraz, kiedy nasza cera jest w idealnym stanie możemy przystąpić do wykonania prawidłowego makijażu. Panie po 40 roku życia powinny zrezygnować z prasowanych różów, które nie tylko pochłaniają wilgoć, ale również sprawiają, że skóra staje się matowa i wysuszona. Tak, więc, w jakie kosmetyki warto wzbogacić swoją kosmetyczkę, aby wyglądać modnie i stylowo tego lata, aby nasza cera była promienna i rozświetlona?

Panie w wieku 40 plus powinny postawić na sypkie pudry i podkłady mineralne z dodatkiem lśniących drobinek. To one sprawią, że ich cera będzie zachwycać pod każdym względem. Drogie panie, pamiętajcie, odpowiednia pielęgnacja i makijażowi triki to dwa podstawowe i najważniejsze kroki, aby osiągnąć look pełnego blasku!