Włosy w słońcu. Letnia pielęgnacja

Letnie słońce ma negatywny wpływ na stan naszych włosów, sprawia, że struktura włosa ulega uszkodzeniu. Jeżeli chcemy, aby nasze włosy o każdej porze roku zachwycały zdrowym i pięknym wyglądem, to pamiętajmy o ich prawidłowej pielęgnacji i ochronie również latem. Co zrobić, aby urlopowe słońce nie przesuszyło i nie zmatowiło naszej fryzury? Oto kilka podpowiedzi.

Po pierwsze, warto zainwestować w filtry w spreju. Tego rodzaju kosmetyki działają regenerująco, nawilżająco i reperują posłoneczne uszkodzenia. Należy ich używać przed każdym wyjściem na plażę i po kąpieli w morzu, jeziorze, oceanie.

Po drugie, należy zawsze mieć pod ręką jakieś nakrycie głowy – kapelusz, bawełnianą chustkę, etc. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy zamierzamy cały dzień spędzić na plaży. Tego rodzaju nakrycia głowy są przewiewne, nie wzmagają pocenia się głowy, a tym samym zapewniają nam odpowiednią ochronę.

Po trzecie, kąpiąc się w zbiornikach wodnych należy zawsze zakładać czepek kąpielowy. Jest to niezwykle ważne, gdyż to właśnie on chroni nasze pasma przed morską woda, chlorem i tym samym zapobiega skupianiu się promieni słonecznych na naszych kosmykach.

Po czwarte, po każdej kąpieli w basenie, morzu, oceanie, etc. należy natychmiast opukać głowę pod bieżącą wodą, a wszystko po to, aby usunąć chlor i sól, które niszczą i wysuszają włosy. Bieżącą wodę można z czystym sumieniem zastąpić wodą z butelki.
O czym należy jeszcze pamiętać?

Przed wyjazdem na wakacje warto odwiedzić swojego fryzjera w celu podcięcia końcówek. W ten sposób nasze włosy będą nie tylko zdrowsze, ale również mniej niesforne. Tak więc ich układanie nie będzie dla nas żadnym wyzwaniem.
Ponadto, w czasie wakacji warto zrezygnować z suszarek, które tylko osłabiają i uszkadzają strukturę włosa.

Letnie słońce wysusza i osłabia strukturę włosa. Dlatego w upalne, gorące lato, nasze włosy podobnie jak i skóra potrzebują filtrów i odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętajmy o tym!