Tampony czy podpaski? Kto ma rację?
tampony-czy-podpaski-3

Od czasu, gdy na rynku pojawiły się tampony, toczy się nieprzerwany spór między zwolenniczkami tamponów i podpasek. Każda ze stron zbija argumenty drugiej, starając się pokazać swoją wyższość.

Tampony czy podpaski?

Istnieją dziewczyny, które stosują tylko podpaski, argumentując to tym, że nie lubią uczucia, gdy wszystkie wydzieliny pozostają wewnątrz, zamiast swobodnie wypływać. Swoją decyzję argumentują również tym, że w przypadku stosowania tamponów istnieje ryzyku wstrząsu toksycznego. Przy czym należy pamiętać, że jeśli będziemy dbać o higienę i wymieniać tampon, gdy tylko pojawi się taka potrzeba, to szansa na zaistnienie takiej sytuacji jest minimalna. Natomiast zwolenniczki tamponów, wybierają tą metodę, gdyż mogą pozostawać aktywne bez obawy, że coś im przecieknie. Dodatkowo nie muszą się martwić nieprzyjemnym zapachem.

Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy, dlatego każda kobieta powinna wybierać, to co jej aktualnie bardziej odpowiada. Można obu produktów używać naprzemiennie, ale w przypadku obu ważna jest jedna rzecz – dbanie o higienę.