Badanie psychologiczne kierowców ciężarówek.

Transport w naszym kraju rozwija się z dnia na dzień, a zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek rośnie. Wiele osób, którym marzy się praca profesjonalnego kierowcy, oprócz standardowego kursu uprawniającego do poruszania się po drogach musi przejść również badania psychologiczne.

Prócz dobrego zdrowia fizycznego musimy też charakteryzować się dobrym zdrowiem psychicznym. Sprawdzić jak nasz umysł reaguje w sytuacjach stresowych na drodze, gdyż podczas kierowania ciężarówki ciąży na nas duża odpowiedzialność. Przekłada się to na bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu na drodze. Dlatego, zanim otrzymamy dokument uprawniający nas do wykonywania zawodu kierowcy, bardzo ważne jest badanie psychologiczne kierowców Warszawa.

Takie badanie to nic innego jak szereg testów osobowości i to, w jaki sposób będziemy reagować w określonych sytuacjach. Podczas testu sprawdzana jest również nasza sprawność motoryczna oraz refleks. Będziemy również poddani sprawdzeniu, w jaki sposób reagujemy na bodźce zewnętrzne, czy nasza koordynacja wzrokowo-ruchowa jest sprawna, a także, w jaki sposób radzimy sobie podczas zmierzchu. Czas, który musimy poświęcić na badanie, waha się w granicach od 30 minut do 1,5 h. Według ustawy, jeśli chcemy wykonywać zawód kierowcy, spoczywa na nas obowiązek powtórzenia badania za 5 lat, a jeśli jesteśmy osobą, która ukończyła 60 lat życia, to na kolejną wizytę będziemy musieli udać się za 30 miesięcy. Cena takiego badania jest z góry narzucona przez państwo i obecnie wynosi 150 zł.