Kołysanie brzucha. Połóż się na plecach, pod głowę i szyję podłóż poduszkę. Podciągnij kolana, zginając je tak, aby stopy opierały się płasko o podłogę w odległości około 15 centymetrów od pośladków. Złącz kolana, przesuń nogi kilkanaście centymetrów w prawo i wytrzymaj tak licząc do dwóch. Przemieść nogi do środka i pozostań w takiej pozycji licząc do dwóch. Następnie przesuń je w lewo – licząc również do dwóch. Powtórz ćwiczenie, starając się przesuwać nogi coraz dalej. Stopniowo zwiększaj czas odliczania, aż dojdziesz do dziesięciu. Gdy uznasz, że nabrałaś wprawy, wykonaj to ćwiczenie przyciągając rękami kolana do piersi.

Mostek. Pozycja ta wymaga wstępnego przygotowania ciała. Radzimy więc przystąpić do niej dopiero po kilku tygodniach ćwiczeń poprzednich pozycji.

Połóż się na plecach z lekko rozsuniętymi nogami, ręce wzdłuż tuło­wia. Zegnij kolana, a następnie unieś brzuch, wyobrażając sobie, że jakaś przymocowana do pępka sprężyna ciągnie cię w górę. Zegnij ręce i trzymając łokcie po obu stronach tułowia podeprzyj ciało dłońmi. Ra­miona powinny leżeć na podłodze. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund lub tak długo, jak możesz. Odpocznij – rozluźnij ręce i dłonie, opuść brzuch na podłogę i wyprostuj kolana. Stopniowo zwiększaj czas utrzy­mywania pozycji do 2 minut.