Niskie ciśnienie krwi (90/60) powoduje senność, zmęczenie i apatię i mimo tego, że odwrotnie od ciśnienia wysokiego nie jest szkodliwe dla zdrowia to trzeba coś robić, aby poprawić swoje samopoczucie. Jest kilka domowych sposobów, aby to uczynić. Jak wiadomo filiżanka mocnej kawy ciśnienie podnosi, ale to może nie skutkować; lepiej napić się napoju imbirowego, (który na dodatek rozgrzewa, co nie jest bez znaczenia, bo ludzie z niskim ciśnieniem często marzną). Napój przygotowuje się ze świeżego imbiru (kilka plasterków) wrzuconego na wrzącą wodę, a po wystudzeniu dodaje do naparu sok z połówki cytryny i łyżeczkę miodu.
Ciśnienie jest także w stanie podnieść energetyzujący drink, jakie można kupić w sklepie, a także akupresura stóp, na których znajdują się punkty refleksyjne, które pobudzane przez odpowiedni masaż sprawiają pobudzenie krążenia i podnoszą ciśnienie krwi.
Można także rano po przebudzeniu wziąć prysznic połączony z masażem całego ciała, który także wspaniale poprawia krążenie i podnosi ciśnienie krwi.