O oczy trzeba dbać! To jeden z najważniejszych narządów w naszym ciele, ponieważ dzięki niemu jesteśmy w stanie patrzeć wokół. Jak właściwie się o niego troszczyć?
Przede wszystkim: wysypiaj się! W czasie snu oczy mogą prawdziwie odpocząć i się zregenerować. Poza tym jeśli dużo pracujesz przed komputerem, to dbaj o robienie przerw. Wystarczy na kilka minut oderwać wzrok od ekranu i popatrzeć za okno, na linię horyzontu. Pamiętaj też o odpowiednim nawilżaniu – w tym pomogą specjalne krople.
Szczególnej troski wymaga również skóra wokół oczu. Jest wyjątkowo cienka i delikatna, a przez to szczególnie wrażliwa. Warto zainwestować w specjalne kremy, które pomogą nie tylko w jej codziennej pielęgnacji, ale zadbają też o niwelowanie nieestetycznych sińców czy opuchlizny.
Odżywka do rzęs to dodatkowy gadżet, który pomoże zwiększyć atrakcyjność spojrzenia. Dzisiejsze produkty są bogate w aktywne składniki, dzięki którym rzęsy rosną gęstsze, dłuższe i grubsze. W ten sposób efekty są widoczne gołym okiem!