Czy książki z rozwoju osobistego są skuteczne?

książki z rozwoju osobistego, bartek popiel
Pewien człowiek chciał zmiany swojego życia. Zmiany zapatrywania na różne otaczające go kwestie. Chciał być kimś zwyczajnie lepszym. Chciał przestać odwlekać, nie mieć problemów w relacjach z innymi ludźmi, a nade wszystko chciał w końcu podjąć działanie. W tym celu zakupił sobie ebooka z rozwoju osobistego autorstwa Chęcisława Pomagalskiego o nazwie „Jak zmienić swoje życie – Ty też możesz to zrobić”. Ów człowiek bardzo się uradował, że oto znalazł receptę na wszystkie swoje problemy.

Ebooka zaczął czytać z dziką pasją i pochłonął go w niecałe dwa dni. Powiedział sobie: „Teraz już mam motywację do działania. Mogę zrobić wszystko. Jestem nastawiony na zmianę. Ten ebook to strzał w dziesiątkę!”. Jednak dni mijały, a ów człowiek nie robił żadnych postępów. Nie rozwijał się. Nie było zauważalnej zmiany. Po tygodniach rozczarowań, dawny entuzjastycznie nastawiony właściciel książki o rozwoju osobistym, stał się nadąsanym krytykiem.

Na forach i na blogach pisał komentarze, że książki z rozwoju osobistego to bujda, kłamstwa, naciąganie ludzi, że te książki nie działają, nie ma żadnej oczekiwanej zmiany itp. rzeczy. Pisał nawet maile do autora Pomagalskiego, że jego książka nie działa, a później dyskredytował go w sieci. Dlaczego tak się stało?

ZOBACZ: Jaki kierunek studiów wybrać?